Artemis Pulsar III - 500

Artemis Pulsar III - 500 to ploter LED-UV o szerokości druku 5m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze jakim są plandeki.

Artemis Pulsar III 500 to maszyna do „najcięższych” zadań – dosłownie i w przenośni. Ta drukarka LED-UV da radę najgrubszym materiałom białym i kolorowym. Ale z cienką „ceratą” również sobie poradzi! Tym razem jest to jednostka o polu roboczym 510 cm i rozdzielczości max 720×1440 dpi.

Pulsar drukuje standardową paletą atramentów CMYK oraz LM, LC, ale to dzięki wykorzystaniu dodatkowego atramentu BIAŁEGO, można drukować materiały o różnych kolorach.

Na uwagę zasługują atramenty LED-UV stosowane w ploterze Artemis Pulsar. Są ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii (w odróżnieniu od np. technologii lateksowych) i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.

Cechy szczególne najnowszego plotera rolowego LED-UV

Stabilna przemysłowa konstrukcja plotera
Pomimo dużych romziarów, konstrukcja ramy jest wyjątkwo sztywna, co podwyższa jakość druku.
Podwójne liniowe prowadzenie karetki
Precyzyjnie zmontowany i wyregulowana w celu uzyskania bardziej stabilnego ruchu karetki.
Bardzo wysoka wydajność porównywalna do urządzeń wielokrotnie droższych
Ploter wyposażony jest w w szybkie głowice Konica Minolta z kroplą 8 lub 16 pl. Wydajność może wynosić aż 120 m2/h, co czyni go bardzo produktywną maszyną.
Potężne silniki Panasonic, odpowiedzialne za posuw materiału w ploterze
Za posuw materiału oprócz systemu rolowego odpowiadają niezawodne silniki Panasonic o mocy aż 750 W. Innym unikalnym elementem są przemysłowe prowadnice THK. Maszyna waży aż 2500 kg, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze. Ploter wyposażony jest we wbudowaną stację roboczą z monitorem i oprogramowaniem.
Platforma drukująca chłodzona wodą z regulowanym obszarem podsysu
Ploter wyposażono standardowo w trzykanałowy obieg zimnej wody, aby sprostać wymaganiom klientów w zakresie chłodzenia, przy dużej intensywności pracy plotera. Wentylator AC służy do płynnego regulowania mocy podsysu w celu dostosowania druku do różnych materiałów (mediów). Poszczególne strefy podsysu można osobno regulować w zależności od szerokości drukowanych mediów.
Automatyczna kontrola podciśnienia
Automatyczna kontrola systemu podciśnienia w celu zapewnienia stabilnego druku.
Chłodzony wodą system lamp LED
System LED chłodzony wodą o stałej temperaturze ze sprężarką, utrzymujący tę samą wydajność sieciowania atramentów UV w różnych parametrach pracy.
Konfiguracja kolorów
Elastyczna konfiguracja: obsługa jednej lub dwóch rolek z mediami, 4 kolory, 6 kolorów plus biały, lub podwójne cztery kolory CMYK.

Dane techniczne

  • Atrament: UV
  • Głowice:KONICA Atom printhead
  • Szerokość: 5100 mm
  • Rozdzielczość: max. 720x1440 dpi
  • Kropla: Opcjonalnie 8~16pL
  • Kolory: C,M,Y,K,LM,LC,W
  • Wydajność: Tryb max produktywność 120m2/h

Prasa o ploterze Artemis Pulsar

Internet


Kontakt

© 2011-2022 Artemis Printers. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Warszawa - Poznań - Gdańsk - Kraków - Opole | www.artemisprinters.eu